Poznaj gamę produktów VULNAMIN – żel, krem, spray, proszek

Przewlekłe, trudno gojące się rany potrzebują odpowiedniej pielęgnacji i wsparcia w procesach regeneracji komórek. Seria preparatów VULNAMIN na bazie wyselekcjonowanych aminokwasów i kwasu hialuronowego została wyprodukowana w celu przyspieszenia gojenia się ran. Co wpływa na skuteczność produktów? Przekonaj się już teraz.

Seria Vulnamin – z myślą o trudno gojących się ranach

Vulnamin to seria specjalistycznych preparatów wyprodukowanych zgodnie z Dyrektywą 93/42/EWG dotyczącą wyrobów medycznych. Ich przeznaczeniem jest przyspieszenie procesu gojenia się ran, zwłaszcza tych przewlekłych i zaliczanych do trudno gojących. Vulnamin występuje w 4 postaciach: hydrożelu, proszku, kremu i sprayu. Procesy, które zachodzą pod wpływem stosowania preparatów to:

  • zmniejszenie nacieku zapalnego,
  • zwiększenie produkcji fibroblastów (komórek odpowiadających za produkcję białek niezbędnych do budowy skóry),
  • wspomaganie tworzenia nowych naczyń krwionośnych,
  • stymulowanie produkcji włókien kolagenowych,
  • wspomaganie prawidłowej reepitalizacji (ponownego nabłonkowania).

Unikatowa formuła – podstawa preparatów Vulnamin

Podstawę preparatów Vulnamin stanowi opatentowana, unikatowa formuła PLAATFORM 4HYAA. Formuła oparta jest na bazie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów, dobranych w taki sposób, by jak najbardziej przyspieszyć regenerację rany. W jaki sposób poszczególne składniki przyczyniają się do procesu gojenia?

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to składnik, który jest niezbędny w procesie gojenia rany. Posiada działanie przeciwzapalne, wspomaga migrację komórkową, a przede wszystkim zapewnia utrzymanie wilgotnego środowiska rany. Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy jest naturalnie produkowany przez organizm, jednak w przypadku gojenia ran, stosowanie go w formie zewnętrznej jest bardzo wskazane, ze względu na przyspieszenie regeneracji skóry.

Prolina

Prolina jest aminokwasem białkowym, który ma wpływ na poprawę elastyczności naczyń krwionośnych. Zwiększa również odporność tkanek na rozciąganie, a także wzmacnia chrząstki i kości. Jedną z ważniejszych funkcji proliny jest jej udział w produkcji kolagenu – czyli najbardziej wartościowego białka w ludzkim organizmie. Kolagen zaś jest niezbędny w procesie gojenia ran.

Glicyna

Glicyna to aminokwas, który uczestniczy w syntezie DNA oraz przyczynia się do produkcji nowych komórek. Dodatkowo glicyna chroni przed sarkopenią (chorobą mięśni) oraz zmniejsza kolonizację bakterii.

Lizyna

Lizyna również jest aminokwasem białkowym, jednak organizm nie potrafi jej samodzielnie syntetyzować. Musi być więc dostarczana z zewnątrz. Lizyna wzmacnia tkanki, a jej niedobór znacznie obniża możliwość regeneracji ran oraz całego organizmu.

Leucyna

Należy do aminokwasów egzogennych, a to oznacza, że tak jak lizyna, musi być dostarczana do organizmu wraz z dietą. Leucyna chroni tkanki przed rozpadem oraz ma wpływ na procesy anaboliczne tkanek.

Vulnamin Spray – na rany w początkowej fazie i bardzo bolące

Vulnamin Spray ma postać płynnego żelu. Przywraca wilgotne mikrośrodowisko ran suchych, a także wspomaga fazę oczyszczania zmian w obrębie skóry. Vulnamin Spray aplikuje się za pomocą specjalnego rozpylacza, dzięki czemu produkt polecany jest do stosowania na rany bardzo bolące oraz te w trudnodostępnych miejscach. Vulnamin Spray przeznaczony jest do opatrywania początkowej fazy rany, powstałej na przykład w wyniku owrzodzenia, oparzenia, urazu lub powikłań chorób przewlekłych.

Vulnamin Cream – na rany, których nie można zszyć

Vulnamin Cream to preparat pochodzenia niezwierzęcego. Ma formę kremu i aplikuje się go na ranę w celu szybszej regeneracji tkanek. Vulnamin Cream pomaga utrzymać odpowiednią wilgotność mikrośrodowiska, co sprzyja ponownemu nabłonkowaniu uszkodzonej skóry. Produkt przeznaczony jest przede wszystkim do wspomagania gojenia ran przebiegających z uszkodzeniem skóry właściwej, i których nie można zamknąć za pomocą szwów (np. przewlekłe wrzodziejące rany i odleżyny).

Vulnamin Gel – na rany przebiegające z procesem martwicy tkanki

Vulnamin Gel to preparat w formie hydrożelu. Poleca się go do stosowania w celu hiperhydratacji tkanki martwiczej i indukcji autolizy (samoniszczenia komórek), z równoczesnym stymulowaniem ziarninowania leżącej pod nią tkanki żywej. Vulnamin Gel wspomaga eliminację tkanki martwiczej i chroni integralność skóry. Nie ma działania ściągającego i nie zwęża naczyń krwionośnych. Przywraca wilgotne mikrośrodowisko ran suchych.

Vulnamin PFD – proszek na owrzodzenia

Vulnamin PFD ma formę proszku. Wyprodukowano go w celu stosowania na rany oczyszczone, powstałe w wyniku owrzodzeń, z opóźnionym gojeniem, ze średnim lub z obfitym wysiękiem. Jego działanie polega na wspomaganiu procesu tworzenia ziarniny i regeneracji tkanek oraz procesu regeneracji komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie kolagenu, a w konsekwencji odbudowę tkanki łącznej. Vulnamin PFD nie powinien być stosowany na zmiany pokryte strupami, a także na zakażone rany.

Vulnamin – seria preparatów przyspieszających gojenie ran

Seria preparatów Vulnamin wspomaga gojenie się ran. Unikalna formuła oparta na kwasie hialuronowym i wyselekcjonowanych aminokwasach, odpowiada między innymi za: redukuję stanu zapalnego, tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz wzmożenie produkcji kolagenu. Dzięki preparatom Vulnamin proces gojenia rany jest znacznie bardziej efektywny.
Vulnamin Gel

VULNAMIN GEL

Hydrożel: zastosowanie - nawilżanie tkanki martwiczej i pobudzanie jej autolizy, stymulowanie oraz ziarninowanie leżącej pod nią żywej tkanki, w związku z tym ułatwianie oczyszczania dna rany w przypadku pokrycia martwicą, wspomagając regenerację tkanki.

VULNAMIN PWD

VULNAMIN PWD

Proszek Vulnamin PWD wskazany jest do leczenia wolnogojących ran różnego pochodzenia, ze średnim lub obfitym wysiękiem, zarówno oczyszczonych, jak i zakażonych bakteryjnie, płaskich lub jamistych.

VULNAMIN CREAM

VULNAMIN CREAM

Krem może być stosowany jako środek wspomagający gojenie ran, których nie można zszyć, i które uszkodziły skórę właściwą, takich jak przewlekłe rany wrzodziejące lub odleżyny. Ułatwia szybszą regenerację tkanek i utrzymuje idealną wilgotność sprzyjającą ponownemu nabłonkowaniu uszkodzonej skóry.

MASZ PYTANIA? CHCESZ WIEDZIEĆ JAKI VULNAMIN WYBRAĆ? NAPISZ DO NAS! 

Blank Form (#1)

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? NAPISZ DO NAS:

[oxy-fluent-form ct_sign_sha256='74090079e6abc68ea7a7bee1ec670f3d92f63e869a9b2493affe210ae14baae9' ct_options='{"ct_id":4,"ct_parent":2,"selector":"-fluent-form-183-6","original":{"oxy-fluent-form_-fluentform -ff-el-form-control_typography_font-family":{"0":"global","1":"Text"},"oxy-fluent-form_-fluentform -ff-btn-submit_typography_font-family":"Josefin Sans","oxy-fluent-form_-fluentform -ff-btn-submit_typography_text-transform":"uppercase","oxy-fluent-form_-fluentform -ff-btn-submit_typography_font-size":"20","oxy-fluent-form_slug_fluentformffbtnsubmit_background_color":"color(5)","oxy-fluent-form_slug_fluentformffbtnsubmit_color":"#ffffff"},"activeselector":false}'][/oxy-fluent-form]
Wyłączny dystrybutor Vulnamin w Polsce
BD Aesthetic Sp. z o.o.
ul. Modlińska 335e, 03-151 Warszawa
+48 22 290 68 70
biuro@bdaesthetic.com
TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ.